Πειρατικό Press * Ενημέρωση χωρις Κατευθύνσεις * Ενημέρωση με Ουσία * peiratiko_press@yahoo.gr * www.sync.gr/Peiratikos*

Κυριακή 15 Φεβρουαρίου 2009

ΚΙ ΑΛΛΟΣ???????

Κι άλλο κρούσμα, μέσα σε δύο μέρες, αλλαγής συμπεριφοράς από διατητή στο δεύτερο ημίχρονο αγώνα.

Αυτή την φορά ήταν ο περίφημος διαιτητής Χριστόφορος Ζωγράφος στον αγώνα του παγκρητίου Ο.Φ.Η - Αστέρας Τρίπολης.

Ο κ.Ζωγράφος έκανε εξαιρετική εμφάνιση στο ά ημίχρονο του αγώνα, ΑΛΛΑ....

Όταν βγήκε από τα αποδυτήρια έδειξε κι αυτός πολύ "αλλόκοτη" συμπεριφορά.

Μόλις στο 47' έδειξε τις διαθέσεις του δίνοντας ανύπαρκτο πέναλτι σε καθαρό μαρκάρισμα του Μπαρκαουάν στον Ζαϊρί.

Και ,φυσικά, στο 67' δεν έδειξε το σημείο του πέναλτι σε αντιαθλητικό μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή πάνω στον Μανούσο.

Με αυτές του τις δύο αποφάσεις "κατάφερε" να αλλοιώσει το αποτέλεσμα, και να δείξει σε όλους ότι κάποιοι θέλουν να ρίξουν τον Ο.Φ.Η(θυμηθείτε το 3-0, πριν 3 χρόνια στην Λιβαδειά, μέσα σε 20 λεπτά).

Και αυτό το συμβάν δείχνει ότι την ώρα του ημιχρόνου "έπεσαν" κάποια τηλεφωνήματα στον διαίτητη, αφήνοντας μας να αναρωτιόμαστε ποιοι είναι αυτοί που θέλουν να πάρει το πρωτάθλημα ο Ολυμπιακός και να πέσει ο Ο.Φ.Η.

P.S. μετά το τέλος του αγώνα διαδραματίστηκαν πολύ σοβαρά επεισόδια μεταξύ οπαδών, όχι φιλάθλων, του Ο.Φ.Η. και αστυνομικούς.